whatsapp

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Firmanızı Neden Tercih Etmeliyiz?

Malatya Araç Kiralama, sizin için bir tercih noktası olmalıdır. Çünkü, araçlarımız sürekli yenilenmekle birlikte, onların mekanik bakımları, temizlikleri, hijyenleri de sürekli kontrol edilmektedir. Ayrıca, araçlarımızı sizin de kontrol etmeniz adına, her türlü imkân sağlanmaya çalışılmaktadır.

Araç Kiralama İşlemi Nasıl Olmaktadır?

Araç kiralama işlemi, telefon yoluyla veya internet üstünden kurulan iletişimle sağlanmaktadır. Profesyonel kadrolarımızın da desteğiyle, ‘whatsapp’ numaramızdan da bizlere her türlü soruyu sorabilmeniz mümkündür. Malatya Araç Kiralama firmasıyla iletişime geçtikten sonra, yapılan görüşmeler ve belirtilen istekler doğrultusunda, size araç teslimi yapılmaktadır. İster en yakın şubemize iştirak etmeniz, isterseniz de vale hizmetimiz yardımıyla aracı size getirmemiz mümkün olmaktadır.

Bu yönde, sizinle yapılan sözleşme dahilinde, araç nasıl teslim edildiyse, o şekilde de geri istenmektedir. Bunun için, ehliyet, nüfus cüzdanı ve eğer kurum adına kiralama yapılacaksa, kurumda çalıştığınıza dair getireceğiniz belgeler yeterli olacaktır.

Araçlar Ne Şekilde Teslim Edilmektedir?

Araçlar gerek yüz yüze, gerek vale hizmetiyle teslim edilmektedir. Bulunduğunuz noktanın koordinatlarını belirtmeniz yeterli olacaktır.

Yakıt Prosedürü Nedir?

adil yakıt:Araç deposu nasıl teslim edildi ise , aynı sekilde geri alınır.Eksik getirmeniz durumunda , Carrier Car Rental ekstra ödeme talep edecektir.

Araçlarla İlgili Ödeme Nasıl Ve Ne Şekilde Yapılmaktadır?

Günlük araç kiralama, aylık araç kiralama gibi seçeneklerden uygun olanını seçtikten sonra, gerekli sözleşme yapılmakta, imzalar atılmaktadır. Ardından, nakit yahut kredi kartı yoluyla, belirlenen ücretler alınmakta; gerekli koşullarda, banka kartlarının avantajlarına göre de taksitlendirme yapılmaktadır. Araçlarımız günlük kullanım ücretlerinin standartları üstünden değerlendirilmektedir. Başkasının kredi kartıyla işlem yapılmamaktadır. Başvuran kimse, onun bilgileri baz alınır.

Aracı Sadece Sözleşmeyi Yapan Kişi Mi Kullanabilmektedir?

Aracı sadece sözleşmeyi yapan kişi kullanmayabilir. Fakat, bunda da ikinci bir kişinin dışına pek çıkılmaması tercih edilmektedir. Nitekim, kasko hizmetleri doğrultusunda, o kişinin de bilgilerine ve imzasına başvurulmaktadır. Aracın hangi amaçla, nerede, kimlerle kullanılacağının da bilgileri şeffaflık ilkesi ekseninde talep edilmektedir.

Rezervasyon Yaptırıldıktan Sonra Aracı Hemen Almaya Gelmeli Miyim?

Rezervasyon yaptırdığınız aracı almanız, herhangi bir aksi durumda da rezervasyonun iptali için bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Aracı Bir Günlük Kiralayıp, Daha Az Süre Kullandığımda Aynı Ücreti Mi Ödüyorum?

Aracı bir saatlik bile kiralasanız yahut gün içinde belirlenen saatten daha erken getirseniz bile, 1 günlük kira ücreti her koşulda sizden alınmakta ve hiçbir koşulda da geri iade edilmemektedir.

Araçlarınızla Yurt Dışı Seyahati Yapmak Mümkün Müdür?

Maalesef, araçlarımız yurt dışı için kullanılmamaktadır. Yalnızca, yurt içi seyahatlerinde Malatya Araç Kiralama firmamızdan araç tahsis edilmesi olanaklıdır.

Araçla Herhangi Bir Kazaya Sebebiyet Verirsem Nasıl Hareket Etmeliyim?

Araçların alkollü kullanılması kesinlikle yasaktır. Bu anlamda, eğer alkol alınmadıysa ve herhangi bir ekstra hata yoksa, kaza yapıldığı anda, oradaki polislere haber verilmelidir. Bununla birlikte, firmamız da durumdan haberdar edilmelidir. Tutulacak tutanak doğrultusunda, kazanın hangi sebeple, kimden/kimlerden kaynaklandığı yönündeki neticeyle birlikte, kazanın çift taraftan mı kaynaklandığı, tek taraftan mı kaynaklandığı belirlenmelidir. Eğer, kazada firmamız tarafından teslim edilen araçla ilgili mekanik bir sorun yoksa, o anlamda gerekli bakım masrafları veya ödemeler de yapılmak yükümlülüğü taşınmaktadır.

Araçta Gelişecek Herhangi Arıza Durumunda Nasıl Hareket Etmeliyim?

Araçta herhangi bir teknik arıza hasıl olduğunda, bu durumdan firmamızı haberdar etmeniz gerekmektedir. Aracın bulunduğu noktadaki bir teknik servisi de aramanız, bu konuda da bizimle iletişim halini sürdürmeniz gerekmektedir. Araçta firmamızdan kaynaklanan bir arıza olması durumunda, gereken işlemler yapılarak, ödemeniz tüm samimiyetimizle iade edilir. Ama, araçta hor kullanmaktan, sürücüden ötürü bir hasar meydana geldiyse, o yükümlülüğün de onu kiralayan kişi tarafından karşılanması gerekmektedir.

 

 


whatsapp